Kurallar - FiveM Ticaret Bölüm Kuralları | FiveM Türkiye - Türkiye'nin En Yenilikçi FiveM Forumu

Kurallar FiveM Ticaret Bölüm Kuralları

Oyun Haberleri, İncelemeleri ve Daha Fazlası için kardeş sitemiz olan Pilli Oyun'a girebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KeremWho

fivem-turkiye.com
Konu Sahibi
Mekanın Sahibi
Üye
7 Ağu 2020
19
2
160
1597645986669.png


1597646004798.png


FiveM Ticaret Bölüm Kuralları
Son Güncelleme Tarihi: 17.08.2020


Forumumuz üzerinde dolandırıcılık olaylarının önüne geçmek ve üyelerimizi korumak için ticaret kuralları ve rütbeleri getirme ihtiyacı duyduk. Ek olarak duyarlı bir vatandaş olarak yasal ihlallare göz yummak istemiyoruz bu sebeple forumumuz üzerinden sadece Vergi Levhasına ve Yer Sağlayıcısı Belgesi olan firmalara satış ve tanıtım izni vermekteyiz.

1597646004798.png


1. Fivem-Türkiye, ticari işlem sırasında oluşan olaylardan sorumlu değildir.
2. Satıcı(lar) sadece "FiveM Ticaret", Kurumsal Üye(ler) ise "FiveM Sunucu Hosting" kategorileri üzerinde satış iznine sahiptir. Farklı kategorilerde veya profil mesajlarında ticari eylemde bulunamaz.
3. Satıcı(lar) forum üzerinden discord sunucusuna ya da farklı bir yere linklendirme yapamaz.
4. Satıcı(lar) forum üzerinde tanıtım ya da satış kategorisi açarken aşağıdaki koşullara uygunluğu aranır.
  1. Sunmuş olduğu hizmete dair detaylı bir anlatım,
  2. Sunmuş olduğu hizmetin ödemesinin yapılacağı araçtan bahsedilmesinden,
  3. Sunmuş olduğu hizmetin ne kadar süre içerisinde teslim edileceğinden,
  4. Sunmuş olduğu hizmetin ödemesini alırken kesilen komisyonlardan ve komisyonların hangi taraftan kesildiğine değinmekten,
  5. Sunmuş olduğu hizmet için pazarlık yapılıp, yapılamayacağından,
  6. Sunmuş olduğu hizmetin destek süresinin ne kadar olduğunu ve destek aracının hangi platform üzerinden verileceğinden bahsetmek zorundadır.
5. Satıcı(lar) sadece kendileri tarafından yapılmış/üretilmiş/kodlanmış ürünlerin satışını yapabilir. Eğer aksi tespit edilirse satış izni iptal edilir.
6. Alıcı(lar) tarafından ödemesi yapılan ürünün belirtilen sürede teslim edilmemesi durumunda, para iadesi talebine 15 (on beş) gün içerisinde geri dönüş yapılmaması halinde (para iadesi sağlanmazsa) Alıcı(lar) ilgili mahkeme aracılığı ile gerekli yaptırımları uygulama hakkına sahiptir.
7. Satıcı(lar) mücbir sebepler veya elektrik kesiklikleri, internet bağlantısının kopması, internete erişememe gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu taktirde Alıcı(lar)’nın satın aldığı hizmeti iptal etmesi halinde ödediği tutar 3 (üç) gün içerisinde kendisine ürün(leri) satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde tek seferde ödenir.
8. Tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları İl ve İlçe Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilir. Satıcı(lar) ve Alıcı(lar)'nın kişisel bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Uyarı: Satış iznine sahip ya da foruma üye olan herkes bu maddeleri kabul edilmiş sayılır.
Satıcı başvurusu yapmak için buraya tıklayınız.

 
Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KeremWho was here.
Tüm hakları mahfuzdur ve mahfuz acı verir. © 2020